Яндекс.Метрика
видавництво БогуславКнига >>
Нова кухня вітамінова

Нова кухня вітамінова

225 грн.

Нова кухня вітамінова.

Осипа Заклинська

«Нова кухня вітамінова» — Осипа Заклинська (Львів 1928р.) – оформлена у стилі галицької сецесії (модерн) у техніці акварель з кольоровими ілюстраціями на кремовому шведському офсетному папері. Художник – Валентина Ареп’єва (м. Дніпро).

«Книжка надається на святочні, новорічні або весільні дарунки для молодих і старих господинь в місті і на селі» — писав часопис «Нова хата», рекламуючи у 1928 рік «Нову кухню вітамінову» Осипи Заклинської.

«Нова кухня вітамінова» вперше видана у Львові в 1928р. Автор книги, Осипа Заклинська, була модерновою, добре освіченою, надзвичайно організованою і прогресивною жінкою, активною у громадському житті, була членом організації «Союз Українок», але головне місце в її житті займала родина, дім.

У чому унікальність цієї книги? Не тільки в мові, якою вона написана. Читаючи її, ви ніби переноситесь у Галичину початку XX ст., відчуваєте дух старого Львова. Не тільки рецептами старовинної української, а передовсім галицької, кухні, яких тут понад тисячу. Це ще й:

– книга про ведення дому та плекання домашнього затишку, бо «У тій родині, де нема порядку, де недбало вариться, не може бути здоровля і щастя»;

– книга про культуру їжі: «Їсти потрібно небагато, але добірно», «при столі стараймося о погідний настрій, добре і зі спокоїм погризім страву…»;

– книга про здорове і збалансоване харчування: «Соли уживати якнайменше», «здорова кухня відкидає фабричний оцет», «Важність вітамін для удержання свого здоровля і своєї родини».

Осипа Заклинська мріяла зреформувати українську кухню «а станемо на добрій дорозі до відродження нашого народа і людства і піднесення життєвих сил у наших дітей». Звідси і промовиста назва книги – «Нова кухня вітамінова».

Яндекс.Метрика