Яндекс.Метрика
Блог >>
Про озеленення балконів і не тільки…  2.11.17

Про озеленення балконів і не тільки…  2.11.17

В Інтернеті можна знайти багато матеріалів про озеленення балконів, «зелені будинки», навіть ціле «зелене місто». Але то десь, за кордоном. А що у нас, в Україні? А нічого. Замість того, щоб наші можновладці і олігархи думали про те, щоб хоч в чомусь не відставати за світовим прогресом, вони тільки докрадають ресурси і беруть в МВФ мільярдні позики (а борги МВФу будуть віддавати, все більше підвищуючи тарифи і податки, тобто обдираючи народ). Так що порятунок цей народ має шукати сам. І от я бачу хоч якийсь вихід.

 

На балконах багатоповерхівок у великих містах не потрібно збирати всякий непотріб, а краще їх використати так, щоб вони приносили користь. Балкони, лоджії можна використати для озеленення, а ще краще для вирощування зелені. Щоб вирощувати зелень не тільки влітку, але й зимою, балкони і лоджії треба зашклити (що багато хто і робить). Було б добре ще їх утеплити і не зашкодило б поставити якесь огрівання (водяну батарею чи електрообігрівач). Тоді і зимою на балконі буде тепло і можна дещо вирощувати. А щоб було не тільки тепло а й сонячно краще зробити стінки балкону прозорі: від стелі аж до підлоги. В наш час зробити це нескладно, бо є достатньо фірм, які залюбки це зроблять – тільки платіть гроші.

 

Затратно? Так. Але, якщо ви порахуєте економію від того, що вам цибулю, часник, кріп, моркву, редиску, петрушку, селеру і т.д. не прийдеться купувати на ринку чи в супермаркеті, то вам стане ясно, що затрати швидко окупляться. І час зекономите – не прийдеться так часто ходити за зеленню в крамницю і вистоювати чергу. І сили зекономите – хоч зелень та не така вже й важка, а все таки…

 

А щоб урожай був більший можна застосувати сумісне вирощування. Що це таке? Чи ви помічали як росте трава на лузі? Спочатку як сходить сніг виростають і цвітуть одні трави, потім інші, пізніше ще інші. Треба вчитись у природи. Наприклад, садите цибулю на перо і з нею одночасно висіваєте насіння кропу, моркви і петрушки. Цибуля виросте швидко. Поки ви будете ласувати  зеленою цибулею, зійде кріп, морква і петрушка. Збираєте зелень кропу і петрушки, а тим часом підросте корінь петрушки і моркви. Сюди можна посіяти і редиску. Вона теж швидко виростає і дасть хороший урожай. До речі, можна залишите одну рослину кожного виду на насіння. Цього достатньо. Тепер вам не потрібно буде купувати насіння на наступний раз.

 

А щоб збирати щороку все кращий урожай – необхідно застосувати принцип органічного землеробства: НІЧОГО що виросло на вашій мікро-грядці не слід викидати, а треба повертати всі відходи в ґрунт. Тоді біомаса з кожним місяцем і кожним роком буде збільшуватись. Процес можна прискорити, якщо до ґрунту додавати лушпайки з картоплі, цибулі і т.п., а щоб не появлялось гниття і пов’язаний з цим неприємний запах можна застосувати БОКАШІ, або щось подібне (можна купити у насіннєвих магазинах). Знову ж таки потрібно буде виносити до контейнера менше сміття і тим самим сміття в контейнерах стане менше, отже в майбутньому буде менше і сміттєзвалищ.

 

Таким чином вирощуючи зелень на балконах ми:

  1. озеленимо наше житло (бо ж балкон чи лоджія – його частитна)
  2. будете мати екологічно ЧИСТІ продукти харчування
  3. зекономимо час на покупки
  4. зекономимо кошти на овочі
  5. зменшимо кількість органічних відходів
  6. оздоровимо наше довкілля.

І все це, врахуйте, – без участі влади, за рахунок власного ентузіазму.

Як кажуть: порятунок утопаючих – справа рук самих утопаючих.

Яндекс.Метрика