Афіни — цікаві факти

 

АкропольАфіни – столиця Греції, центр історичної області Аттика. Біля міста є Лавріонські копальні, в яких до кінця ХХ століття добували срібло. Представляємо цікаві факти про Афіни.

 

  1. Це перша демократична держава. Серед населення 250 тисяч осіб право голосу мало близько 5 тисяч – іноземці, раби, жінки, діти у виборах не брали участь.
  2. У давнину політики в Афінах піддавалися остракізму-вигнанню з міста. Острака-шматочок кераміки (осколок глиняної посудини), на якому писали (дряпали гострим предметом) ім’я людини, яка може мати бажання встановити диктатуру. Але, як правило, виганяли не потенційних диктаторів, а політичних опонентів.
  3. Перший марафонський забіг відбувся в 490 році до нашої ери – воїн прибіг з долини Марафон, де греки перемогли в персів, в Афіни, щоб розповісти жителям міста про перемогу. Якби цей перший марафонець не встиг вчасно, жителі міста могли б відкрити ворота персам, які після поразки припливли в Афіни на кораблях, щоб захопити беззахисне місто (грецькі воїни з Марафонської долини не могли так швидко досягти міста, як перський флот).
  4. Найпопулярніша серед туристів пам’ятка-Афінський акрополь. На цій давньогрецькій фортеці є руїни великого язичницького храму-Парфенона.
  5. В Афінах проживає близько 40% населення Греції.
  6. У місті зафіксована найвища температура в Європі — 48 градусів за Цельсієм.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *